#doneznamaspolu

Vyrazme #DoNeznamaSpolu. Tu a teraz. Adoptujte si prosím moje kilometre tu. 

 


Na začiatku sme spolu hľadali ODVAHU, v čase pandémie sme potrebovali VIAC ODVAHY. V priebehu tohoto náročného obdobia sme zistili, že musíme ísť do vecí VIAC NAPLNO, i keď to môže znamenať, že pôjdeme NAPLNO DO NEZNÁMA. 

Rok 2022 je rokom, kedy nás okolnosti opäť skúšajú a hlavne učia, že musíme fungovať SPOLU. Pre nás s Honzom je to zároveň rok, kedy sme si sľúbili, že v dobrom i zlom budeme vždy SPOLU. Manželstvo je tiež taká CESTA DO NEZNÁMA. Avšak tentokrát chceme vyraziť #DONEZNAMASPOLU, nech už to bude znamenať čokoľvek.

SPOLU, jedným z najstarších trailov na svete. Kráľovskou cestou Inkov starou tisíc rokov. SPOLU s vami všetkými, ktorí máte odvážne sny a chuť pomáhať. 

 


ODVÁŽNA LAMA

Pretože naše projekty vždy smerovali pomoci detským pacientom, radi by sme v tom pokračovali i tentokrát. Cesta detí na onkológii je skutočná CESTA DO NEZNÁMA. Spoločne s rodičmi musia kráčať trailom vedeným tou najťažšou trasou s neistým cieľom.

Bohužiaľ, nedokážeme robiť zázraky na počkanie, avšak na predchádzajúcich projektoch sme sa naučili, že SPOLU dokážeme dosiahnuť veľké veci. Veci, ktoré môžu zmeniť tisícky životov.

A tak chceme malými gestami onkologicky chorým deťom a ich rodinám odkázať, že akokoľvek ťažká sa im ich cesta môže zdať, nikdy na nej nie sú sami. Ani v zdraví ani v chorobe ... 

 


CIEĽ? ODVÁŽNEJŠI. 

Vyzbierať 100 000 EUR. Nebuďme skromní, spolu to dáme.  

 

Chceme poriadiť unikátny PRÍSTROJ NA ČÍTANIE GENETICKEJ INFORMÁCIE NÁDOROV MOZGOV pre Oddelenie detskej hematológie a onkológie v NÚDCH v Bratislave, ktorý pomôže presnejšie diagnostikovať rakovinu mozgu nielen u detí, ale aj u dospelých, a tým pomôcť nastaviť šetrnejšiu liečbu.

Jednalo by sa o prvý a jediný takýto prístroj na Slovensku. Pomôžte nám zmeniť budúcnosť slovenskej onkológie a tým zmeniť životy mnohých detí.

 

 

 


SPOLU

Čo nedokážeš sám, to dokážeme SPOLU.“

 

... spieva Adam Ďurica v piesni SPOLU. A veru, ten chalan má pravdu. Kedysi som bola presvedčená, že všetko na svete musím zvládnuť sama. No dlhé trasy (a občas i drsné facky na nich) ma presvedčili o opaku. Na týchto etapových prebehoch som našla nielen krásny nástroj sebapoznania, ale predovšetkým, obrovské množstvo skvelých ľudí s veľkým srdcom.

 

Je to ochote pomáhať. A tiež o uvedomení si, ako veľa máme, keď máme zdravie.
 


 

 

Úprimne ďakujem za všetkých ľudí, s ktorými sme v SPOLU v dobrom aj zlom. Ďakujem za všetkých, ktorí pomáhajú spoločne so mnou, za ľudí, ktorí robia zo sociálnych sietí skvelé miesto plné dobrých skutkov.

A naozaj verím, že všetko dobré sa raz vráti a s týmto do každého projektu idem. Tiež verím, že ľudia, ktorí tieto projekty sledujú majú podobné zmýšľanie. A tiež vďaka vám, ktorí, každý môj bláznivý nápad podporíte akoukoľvek sumou, pretože v ňom vidíte zmysel. 

 

Pomáhajme nie pre to, že by sme mali, ale pre to, že môžeme. 

 


Kadiaľ to bude?

Po stopách Qhapaq Ñan v Peru

A čo je ten QHAPAQ ÑAN?

Jeden z najstarších trailov na svete v nadmorskej výške 3000-5000 m n. m.

Unikátny systém cestnej siete zapísaný do zoznamu UNESCO, ktorý vybudovali Inkovia v priebehu 15. storočia, aby zjednotili Inkskú ríšu. Qhapaq Ñan vo všetkých krajinách meria viac ako 30 000 km. Tento historický systém ciest spájala cez jeden z najextrémnejších geografických terénov na svete: od pobrežie, cez zasneže vrcholky Ánd v nadmorskej výške viac ako 5 000 m až po horúce dažďové pralesy, úrodné údolia, či absolútne púšte.

Inkovia boli pomocov bežcov v štafetách schopní doručovať informácie, či tovar až na vzdialenosti 300 km za deň.

Qhapaq Ñan je výnimočným svedectvom civilizácie Inkov založenej na hodnotách a princípoch reciprocity. Táto cesta je symbolom sily, ktorú Inkská ríša predstavovala. Dodnes sú komunity pozdĺž nej jej vybudovaním ovplyvnené. Najdôležitejšie však je, že ich život doteraz stále definovaný väzbami medzi blízkymi a etikou vzájomnej podpory.

Spoznať Qhapaq Ñan znamená spoznať veľkú časť histórie Inkov.

 

Pre nás to znamená pochopiť spoluprácu, vďaka ktorej dokázali neskutočne veľké veci.

 


Vyrazme #DoNeznamaSpolu. Tu a teraz. Adoptujte si prosím moje kilometre. A keby ste ma hľadali som tu a aktuálne info je na instagramu.

 

 


Záznamy nebyly nalezeny...

Zpět do obchodu